We have a dedicated app for Windows 8. Download for free: Ok, install it now | No thanks
  • International

    • 2nd Test: Afghanistan v Zimbabwe at Abu Dhabi

      Mar 10-14, 2021 (09:30 local | 05:30 GMT)

    • 1st ODI: West Indies v Sri Lanka at North Sound

      Mar 10, 2021 (09:30 local | 13:30 GMT)

    • 2nd ODI: IND Women v SA Women at Lucknow

      Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

  • Domestic

    • Australia

      • Victoria v Tasmania at Melbourne

        Mar 10, 2021 (10:00 local | 23:00 GMT -1d)

    • Bangladesh

      • 3rd unofficial ODI: BDESH Emerg v Ireland A at Chattogram

        Mar 9, 2021

    • India

      • 4th quarter final: Mumbai v Saurashtra at Delhi

        Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

      • 3rd quarter final: U. Pradesh v Delhi at Delhi

        Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

    • Sri Lanka

      • Group B: Ace Capital v Bloomfield at Colombo (PSS)

        Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group C: Chilaw v Moors at Colombo (Colts)

        Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group A: Kandy CCC v Burgher at Colombo (SSC)

        Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group D: Saracens v Sebast CAC at Colombo (NCC)

        Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group A: Badureliya v Negombo at Colombo (SSC)

        Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

      • Group B: Nondescripts v SL Air SC at Colombo (PSS)

        Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

      • Group D: Ragama v Panadura at Colombo (NCC)

        Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

      • Group C: Sinhalese v Kurunegala Y at Colombo (Colts)

        Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

      • Group C: Chilaw v Police SC at Colombo (Colts)

        Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group A: Col CC v Kandy CCC at Colombo (SSC)

        Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group B: Colts v Bloomfield at Colombo (CCC)

        Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group D: Saracens v SL Navy at Katunayake

        Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

      • Group A: Burgher v Nugegoda SWC at Colombo (SSC)

        Mar 10, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

      • Group D: SL Army v Sebast CAC at Katunayake

        Mar 10, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • 2nd Test: Afghanistan v Zimbabwe at Abu Dhabi

    Mar 10-14, 2021 (09:30 local | 05:30 GMT)

  • 1st ODI: West Indies v Sri Lanka at North Sound

    Mar 10, 2021 (09:30 local | 13:30 GMT)

  • 2nd ODI: IND Women v SA Women at Lucknow

    Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

  • Victoria v Tasmania at Melbourne

    Mar 10, 2021 (10:00 local | 23:00 GMT -1d)

  • 3rd unofficial ODI: BDESH Emerg v Ireland A at Chattogram

    Mar 9, 2021

  • 4th quarter final: Mumbai v Saurashtra at Delhi

    Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

  • 3rd quarter final: U. Pradesh v Delhi at Delhi

    Mar 9, 2021 (09:00 local | 03:30 GMT)

  • Group B: Ace Capital v Bloomfield at Colombo (PSS)

    Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group C: Chilaw v Moors at Colombo (Colts)

    Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group A: Kandy CCC v Burgher at Colombo (SSC)

    Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group D: Saracens v Sebast CAC at Colombo (NCC)

    Mar 9, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group A: Badureliya v Negombo at Colombo (SSC)

    Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • Group B: Nondescripts v SL Air SC at Colombo (PSS)

    Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • Group D: Ragama v Panadura at Colombo (NCC)

    Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • Group C: Sinhalese v Kurunegala Y at Colombo (Colts)

    Mar 9, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • Group C: Chilaw v Police SC at Colombo (Colts)

    Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group A: Col CC v Kandy CCC at Colombo (SSC)

    Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group B: Colts v Bloomfield at Colombo (CCC)

    Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group D: Saracens v SL Navy at Katunayake

    Mar 10, 2021 (10:00 local | 04:30 GMT)

  • Group A: Burgher v Nugegoda SWC at Colombo (SSC)

    Mar 10, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

  • Group D: SL Army v Sebast CAC at Katunayake

    Mar 10, 2021 (14:00 local | 08:30 GMT)

Poll
Is Ravi Shastri the right choice for India coach?

Writers